LIKOVNA RADIONICA "BAČVA"

Gradska knjižnica i čitaonica Ilok u suradnji sa TZ  Grada Iloka i  nastavnicom Kristinom Hrubik, mr.art.,a povodom 45. Iločke berbe grožđa, je organizirala sad već tradicionalnu  likovnu radionicu. Tema ovogodišnje radionice bila je BAČVA .

Djeca osnovnoškolske dobi su pozvana na sudjelovanje u likovnoj radionici putem lokalnog radija. Prijavljeno je 52. djece koja su podijeljena u dvije kategorije i to  mlađa grupa od 1.-4. razreda i  starija grupa od 5.-8. razreda osnovne škole.

Prije samog crtanja posjetili smo Iločke podrume odnosno stari podrum kako bi se djeca upoznala sa izgledom bačvi , a u Muzeju grada Iloka su vidjela etnografski dio,  gdje im je profesorica  Ružica Černi objasnila izložene  stare predmete vezane za vinogradarstvo.

Po povratku u knjižnicu, a uz prethodna uputstva voditeljice radionice djeca su započela crtanje likovnom tehnikom tuša.

Tročlana komisija u sastavu: Kristina Hrubik, Jasna Perić, Ivica Miličević je  ocijenila radove, a najbolji radovi iz obje skupine su nagrađeni prigodnim darom.

Nagrađeni radovi su:

najbolji crtež u skupini od I.- IV. razreda osvojio je MARKO ROSO, učenik 4. razreda

2. mjesto osvojila je Glorija Radanović, učenica 4.razreda

3.mjesto osvojila je Martina Matuš, učenica 4. razreda

najbolji crtež u skupini od V.-VIII. razreda osvojio je MARJAN RADANOVIĆ, učenik 8. razreda

2.mjesto osvojio je Goran Šekuljica, učenik 6. razreda

3. mjesto osvojila je Mateja Knežević, učenica 8. razreda

Radovi su izloženi u zgradi poglavarstva na 1. katu.

Veliko mi je zadovoljstvo voditi radionicu. Raduje me što je svake godine sve veći broj sudionika, što znači da u našem gradu odgajamo likovno osviještene ljude od kojih će se nadam se, neki u budućnosti baviti likovnim stvaralaštvom.

Djeca su s velikim veseljem stvarala, imali smo divno zajedništvo i naučili puno novih stvari o prošlosti a i o sebi.

Nadam se da će se ova dobra tradicija nastaviti i u budućnosti. Zahvaljujem Gradskoj knjižnici Ilok za uloženi trud i potporu u likovnom stvaralaštvu našeg grada.

voditeljica radionice

mr.art. Kristina Hrubik