McIntosh, D.J. - Knjiga ukradenih priča

m 101825John Madison, njujorški trgovac umjetninama, odlazi u London kako bi na aukciji kupio talijansku zbirku bajki iz sedamnaestoga stoljeća za nepoznatog naručitelja. Knjiga ima nevjerojatno tajnovitu prošlost i donosi nesreću svima koji dođu u dodir s njom. Neobičan muškarac koji tvrdi da je autor knjige otima Madisonu knjigu prije nego ju je predao klijentu. U potrazi za njom Madison ulazi u svijet ekscentrične europske aristokracije i sakupljača rijetkih knjiga. Otkriva mračne izvore najpoznatijih svjetskih bajki i njihovu povezanost s nekromancijom i smrtonosnom mezopotamijskom bolesti. New York, London, Napulj, Bagdad, samo su neke od lokacija na kojima se odvija radnja ovog vrhunskog trilera.
„Knjiga ukradenih priča fenomenalna je u svakom smislu riječi. D. J. McIntosh koristi priče i bajke za djecu kao tragove koji vode prema mračnoj i zastrašujućoj tajni skrivenoj u srcu suvremene Mezopotamije. Užitak za čitanje!“ Katherine Neville