Gregory, P. - Princeza i kraljica

princeza-i-kraljicaJoš kao trogodišnju djevojčicu Katarinu Aragonsku zaručili su s princem Arturom, sinom i nasljednikom engleskog kralja Henrika VII. Katarinu odgajaju da jednoga dana postane princeza od Walesa i ona dobro zna da joj je sudbina namijenila vladati tom dalekom, vlažnom i hladnom zemljom.
Njezina odlučnost dolazi na kušnju kad je već na samom dolasku budući svekar dočeka s velikom uvredom; Artur je još nezreo mladić; hrana je čudna, a običaji grubi. Ona se polako privikava na dvor prvoga kralja Tudora i život joj, kao Arturovoj supruzi, postaje sve podnošljiviji. Potpuno neočekivano, u tom dogovorenom braku razvija se nježna i strastvena ljubav. Ali kad joj suprug, pametan i učen mladić, umre, prepuštena je sama sebi da se izbori za vlastitu budućnost: kako da sad postane kraljica i utemelji dinastiju?