Raič, A. Đorđević, V.- Vukovarska bolnica 1991.- početnica čovječnosti

4275"Ova je knjiga priznanje svim braniteljima Vukovara, djelatnicima vukovarske bolnice, koja zaslužuje nositi naziv učionica i početnica čovječnosti. Ona je znak naše ljubavi prema Vukovaru i njegovim hrabrim ljudima, poseban spomen na ratnog kirurga dr. Juraja Njavru, podsjećanje na legendarnu ravnateljicu dr. Vesnu Bosanac, a posvećujemo je svim braniteljima iz Domovinskog rata, poginulima, stradalima i preživjelima", kazala u ime izdavača Anđa Raič.

U predgovoru knjige, tiskane na 207 stranica, stoji: "Uz svjedočenja bolničkih djelatnika iz 1991., koja čine prvi dio knjige, u drugom se dijelu ove knjige zrcali i današnji trenutak, položaj, zdravstvene i mnoge druge tegobe koje muče naše branitelje, a koji od nas traže samo to da se prema njihovim problemima, koji su posljedica rata, odnosimo s onolikim poštovanjem, etičnošću, profesionalnošću, entuzijazmom s kolikim su oni branili Hrvatsku, branili Vukovar. Oni su heroji čovječnosti i zaslužuju naše divljenje, ljubav i golemo poštovanje."