Fredrickson, L.- Ljubav 2.0.

Ljubav prednja FINU knjizi "Ljubav 2.0" svjetski priznata stručnjakinja za pozitivne emocije,Barbara Fredrickson, otkriva nam koliko je ljubav uistinu važna. Čak više nego sreća ili optimizam, ljubav je ključ za unapređenje tjelesnog i mentalnog zdravlja.Koristeći znanstvena istraživanja provedena u Laboratoriju za pozitivne emocije i psihofiziologiju Barbara Fredrickson donosi novu definiciju ljubavi kao niza mikrotrenutaka povezanosti s drugim ljudima. Ona smatra da je naš kapacitet za ljubav mjerljiv, baš kao što su mjerljivi i pozitivni učinci ljubavi na naše tijelo, um i dušu.

Kad unaprijedimo svoj doživljaj ljubavi, ona nas osnažuje te donosi zdravlje i dugovječnost. Da bismo mogli uživati u svim tim pozitivnim učincima ljubavi, autorica u knjizi donosi i vježbe za jačanje vlastitog kapaciteta za ljubav.