Guljašević I. - Neprilagođena

neprilagodjenaMaja završava osnovnu školu i ima važan cilj koji mora ostvariti do kraja školske godine, mora pronaći najbolju prijateljicu. Onu pravu, od krvi i mesa, a ne s "fejsa". Prijateljicu s kojom bi dijelila tajne i sporazumijevala se samo pogledima. Ona vjeruje da ako do kraja osnovne škole ne stekneš prijatelja za cijeli život, nećeš nikada. Razlog zašto već nema najbolju prijateljicu leži u čestim seljenjima njezine obitelji. Maja predano kreće u svoju misiju, ali njezina potraga ne napreduje onako kako je zamislila. Čekaju je mnoga iznenađenja. Neka neugodna, a neka vrlo ugodna. Ovaj duhoviti roman o prijateljstvu i ljubavi namijenjen je djeci starije školske dobi.