Wood E. - Koncentracija

kratak uvodU Kratkom uvodu u pedagogiju autor nastoji dati odgovore na pitanja, kao što su: što je to pedagogija, čime se ona bavi, kakav je bio njezin povijesni razvoj, koje su to veliki pedagozi koji su bitno utjecali na razvoj odgojne teorije i prakse, koje škole mišljenja postoje u toj znanosti, koja je razlika između formalne i progresivne pedagogije, koje su druge znanstvene discipline – poput psihologije i sociologije – utjecale i utječu na razvoj pedagoške teorije i odgojne prakse, koje posljedice na kvalitetu i jednakost u obrazovanju ima politika koja se oslanja na uvođenja vaučera u područje obrazovanja, što je to kurikulum i koje vrste kurikuluma postoje, ostavljaju li testiranje učenika i standardi u obrazovanju negativne posljedice na učenike, nastavnike i organizaciju nastave, kakva je budućnost škole?