Perez- Reverte, A.- Tango stare garde

VR2-207x300Dvoje zgodnih mladih ljudi, gonjenih strastima žarkim poput samog života, gledaju se u oči dok plešu još nenapisani tango, u tihom i pustom salonu prekoatlantskoga broda koji plovi kroz noć. I dok se tako zagrljeni kreću, nesvjesno ispisuju rubriku jednog nestvarnog svijeta, čija se umorna svjetla počinju gasiti da se više nikada ne upale.Tango Stare garde donosi neobuzdanu i strastvenu priču o ljubavi, izdaji i spletkama, koja se proteže kroz četiri desetljeća jedne epohe na zalasku. Ovaj će roman oduševiti čitatelje Pérez‑Revertea, a njegov špijunski zaplet privući će i novu publiku.

Godine 1928. pada neobična oklada između dvojice skladatelja: A rmando de Troeye mora skladati savršeni tango, kako bi nadmašio Ravela i njegov bolero. U potrazi za inspiracijom putuje sa svojom suprugom Mechom Inzunza u Buenos Aires. Na luksuznom prekooceanskom brodu, bračni će par upoznati Maxa Costu, zgodnoga plesača tanga kome je posao zabavljati putnice, a kojega usto krase i neke druge, zabrinjavajuće sposobnosti. Drugi čin ljubavne pustolovine Maxa i Meche odvija se na francuskoj Rivijeri 1937., u vrijeme Španjolskog građanskog rata, gdje će se naći uvučeni u špijunsku priču s dramatičnim ishodom. Posljednji se put sreću u Sorrentu 1966., kada se stari ljubavnici upliću u tijek jedne nimalo bezazlene šahovske partije.