Kagge,E. - Tišina u doba buke

on Petak, 19 Siječanj 2018. Posted in Noviteti

Kagge,E.   - Tišina u doba buke

Što je tišina, gdje se može naći i zašto je danas bitnija nego ikada?Erling Kagge – norveški autor, izdavač i pustolov – 1993. pedeset je dana hodao preko Antarktike te postao prvi čovjek koji je sam dosegnuo Južni pol. Bez kontakta s vanjskim svijetom, tijekom tih tjedana čuo je i osjetio tišinu i nastavio tragati za njom.

Njegova inspirativna knjiga “Tišina u doba buke” priča je o toj potrazi i odgovorima koje je pronašao. Prisjećajući se vlastitih iskustava i putovanja, referirajući se na pjesnike, filozofe, umjetnike i pustolove, Kagge nam pokazuje kako pronaći tišinu u kakofoniji užurbanog suvremenog svijeta.
Erling Kagge prvi je čovjek u koji je osvojio tri “pola”: Južni, Sjeverni i Mount Everest. “Tišina u doba buke” najbrže je prodavana norveška publicistička knjiga još od "Kon-Tikija" iz 1948., a objavljuje se diljem svijeta, na više od 30 jezika.