Sve počinje molitvom-meditacije Majke Terezije

on Petak, 16 Veljača 2018. Posted in Noviteti

Sve počinje molitvom-meditacije Majke Terezije

Misli Majke Terezije o molitvi zrnca su istine kojom nas i nakon svoje smrti blagoslivlja. Kratke po broju riječi, njezine misli sadrže duboku mudrost i hrana su za svaku dušu, bez obzira na našu vjeru i uvjerenja.

Ova se knjižica više bavi osobnom, privatnom molitvom, kopanjem „u vlastitom vrtu“ kako bismo stvorili prostor za milost jer „molitva je jednostavno razgovor s Bogom“. Naslov ovog djela riječi su same Majke Terezije jer je upravo u molitvi i sama nalazila utjehu, vjeru i nadu u trenucima sumnje. I zaista, postoji li duhovni tragatelj koji nije posegnuo za nekim vidom molitve? I postoji li srce koje je molilo pomoć, a da od toga nije postalo bolje? U knjizi je i govor koji je papa Franjo održao povodom kanonizacije Majke Terezije i u kojem izražava divljenje njezinoj posvećenosti i milosrđu.