Samardžić G. - Zimski zagrljaji

zimskiBeograd, Sarajevo, Zagreb, rat, razvod, napuštanje obitelji, čežnja za djecom, pisanje, sjećanje na djetinjstvo, zaljubljivanje, seks, starenje... to su koordinate u kojima se kreće nova zbirka priča Gorana Samardžića, autora Šumskog duha, jednog od onih romana koji su obilježili proteklo književno desetljeće na ovim prostorima.

Autobiografski konotirane (glavni junak gotovo svih priča je Goran Samardžić), ove se priče stalno vraćaju na čvorna mjesta autorova života. Direktne i nemilosrdne, napisane bez viškova, bez uljepšavanja, često nježne, ali ponekad i brutalne, one vam istodobno izbijaju zrak iz pluća i razvlače usta u osmijeh.