JACKSON, S.- ODUVIJEK ŽIVIMO U DVORCU

on Petak, 25 Veljača 2022. Posted in Noviteti

Na kraju sela, u velebnoj kući nekoć otmjene obitelji Blackwood, Merricat živi sama s voljenom sestrom Constance i stricem Julianom krhkoga zdravlja, oboružana preciznim sustavom talismana kojima nastoji očuvati njihov delikatan i dragocjen način života. Jer otkad je Constance oslobođena optužbe za ubojstvo ostatka obitelji, svijet preživjele Blackwoodove ne ostavlja na miru. Neočekivani dolazak dotad im nepoznatog rođaka Charlesa narušava krhku ravnotežu u kući Blackwoodovih, a neprijateljski nastrojena sredina sve je neugodnija i nemilosrdnija. Uvlačeći čitatelje duboko u labirint mračne neuroze, Oduvijek živimo u dvorcu raskošno je jeziv roman o osebujnoj, izoliranoj i vrlo vjerojatno ubojitoj obitelji. Zadivljujuća je to, uznemirujuća priča u kojoj napetost raste sa svakom novom stranicom i vodi prema vrhuncu koji je istodobno neizbježan i šokantan. Obožavana i cijenjena gotička priča Shirley Jackson o osebujnoj djevojci po imenu Merricat i mračnoj tajni njezine obitelji zasluženo je jedan od kultnih klasika američke književnosti 20. stoljeća.