Chadwick, E.- Grimizni lav

grimizni-lavKraljevski dvor nagradio je Williama Marshala za iskazanu vitešku hrabrost i odanost brakom s Isabelleom de Clare, bogatom nasljednicom velikih posjeda u Engleskoj, Normandiji i Irskoj. Sreću bračnog para i njihov obiteljski mir grubo prekida smrt kralja Richarda kojeg nasljeđuje njegov poročni brat John. Novi je vladar sumnjičav prema Williamu zbog njegova dobra odnosa s francuskim kraljem. John iskušava Williamovu privrženost i traži da mu preda sinove kao taoce. Isabella je protiv, no William nastoji zadržati hladnokrvnu sposobnost za diplomatska rješenja problema i udovoljava kraljevom zahtjevu. Prizori bitaka, političkih intriga i profinjene erotike prožimaju stranice ove nezaboravne povijesne priče utemeljene na istinitim događajima i ličnostima.
Grimizni lav drugi je od dva samostalna romana o Williamu Marshalu, grofu od Pembrokea i engleskom namjesniku.