Seme Stojnović, I. - Suvremeno vođenje u odgoju i obrazovanju

683S obzirom na nezaobilaznu pojavu vođenja u ljudskim odnosima, način i cilj vođenja nerijetko određuju kvalitetu međuljudskih odnosa u ustanovama i zajednici. Spoznaje o vođenju i menadžmentu relativno su se rano počele primjenjivati u školskom sustavu, a u novije vrijeme i u predškolskim ustanovama. Briga za ljude, posvećenost timskom radu i podijeljeno vođenje nezaobilazne su karakteristike suvremenog vođenja predškolskih ustanova, koje započinje „odozdo prema gore”, od djeteta kao vođe te od uvažavanja dječjih potreba i interesa. U priručniku se prvi put u nas na razumljiv i pristupačan način izlažu spoznaje o specifičnom i dinamičnom vođenju u predškolskim i školskim ustanovama.