Brown B. - Budite odvažni i činite velike stvari

buditeNa temelju dvanaestogodišnjeg istraživanja dr. Brené Brown razotkriva kulturalni mit koji ranjivost prikazuje kao slabost, tvrdeći da je priznavanje vlastite ranjivosti i nesavršenosti zapravo najtočnija mjera naše hrabrosti.

Brené Brown objašnjava da je ranjivost srž mučnih emocija kao što su strah, tuga i razočaranje te rodno mjesto ljubavi, osjećaja pripadnosti, radosti, empatije, inovativnosti i kreativnosti. Kad pokušavamo odbaciti ranjivost, distanciramo se od iskustava koja u naš život unose svrhovitost i smisao.

Brené Brown, doktorica znanosti, profesorica i istraživačica na fakultetu socijalnog rada Sveučilišta Houston u SAD-u. Napisala je knjigu Moć nesavršenstva i održala neke od najpopularnijih TED govora koji su pregledani više od deset milijuna puta.