Malki D. North R.- Stroj smrti

smrt"Prije nekoliko godina izumljen je stroj: stroj koji vam samo po uzorku krvi može reći kako ćete umrijeti. Ne daje vam datum i ne daje vam pojedinosti. Samo ispljune komad papira na kojem su brižljivim velikim slovima otisnute riječi UTOPLJEN ili RAK ili STAROST ili ZAGUŠIO SE KOKICAMA. Davao je ljudima do znanja kako će umrijeti."

Stroj smrti donosi trideset i četiri priče o ljudima koji znaju kako će umrijeti. Pripremite se na suze, jezu, smijeh, zapanjenost, uzbuđenje ili ganutost. Ili, još bolje, naprosto se pripremite na iznenađenje. Jer čak i kad ljudi savršeno znaju budućnost, ne može se točno predvidjeti kako će se stvari odvijati.