Sepetys R. - Soba puna snova

soba-puna-snovaGodina je 1950. Dok Francuska četvrt New Orleansa vrvi tajnama, sedamnaestogodišnja Josie Moraine tiho kroji svoju vlastitu sudbinu. Premda je kao kći prostitutke djetinjstvo provela u okruženju javne kuće, Josie od života želi više nego što joj New Orleans može ponuditi. I dok smišlja plan kako se izvući iz toga, tajanstvena smrt u Francuskoj četvrti upliće je u policijsku istragu koja će na kušnju staviti njezinu odanost majci, vlastitoj savjesti i osornoj madam iz Ulice Conti.
Josie je zarobljena između sna o školovanju na elitnom koledžu i tajnovitog podzemlja. Unatoč izazovima koji čekaju iza svakog ugla, New Orleans je mami da krene u potragu za istinom koja eskalira konačnom kušnjom.
S likovima jednako očaravajućim poput onih u njezinoj međunarodnoj uspješnici Pomrčina srca, Ruta Sepetys vješto gradi bogatu pripovijest o tajnama i lažima te snažno podsjeća na to kako nam odluke koje donosimo mogu oblikovati sudbinu.