Connolly, J.- Duša u plamenu

Dusa u plamenu velika webGlavni lik Connollyjevog romana Duša u plamenu je privatni istražitelj Charlie Parker, koji nakon dolaska u zabačeni, izolirani gradić Pastor’s Bay u Maineu biva upleten u rješavanje slučaja nestanka 14-godišnje djevojčice Anne Kore. No Parker nije pozvan u Pastor’s Bay da bi pomogao riješiti slučaj nestale djevojčice, nego ga je angažirao advokat neobičnog i kontroverznog klijenta koji možda jest a možda i nije uključen u slučaj nestanka Anne Kore.

Parker je baveći se poslom kojim se bavi odavno izgubio sve iluzije – on je svjestan da su šanse da Anne pronađu živu gotovo jednake nuli. No što dublje zalazi u slučaj, pronalazi u njemu sve više slojeva. Parker je tipični antijunak razočaran svijetom oko sebe i prilično umoran od života, a Connollyjev roman je izvanserijska priča o empatiji, moralu i iskupljenju čiju su vrijednost prepoznali podjednako i kritičari i čitatelji.