Storm, M., Cruickshank, P.- Agent Storm

sdghfgjhMemoari čovjeka koji tvrdi da je bio ključni agent američke, britanske i danske tajne službe dok su one u Jemenu pokušavale locirati najznačajnijeg aktivnog operativca Al Qaide Anwara al-Awlakija, pri čemu je ključni lik u cijeloj priči bila jedna Hrvatica.

Morten Storm, autor ovih memoara, nekadašnji je pripadnik jedne danske motorističke bande koji se prije petnaestak godina zainteresirao za islam te ga počeo proučavati. Desetak godina kasnije Storm je − dijelom i zbog terorizma kojim su se bavili − počeo potpuno mijenjati mišljenje o islamističkom radikalizmu te se odlučio boriti protiv njega. Zato je kontaktirao dansku tajnu službu rekavši da je spreman postati njezin dvostruki agent i staviti joj na raspolaganje sva svoja saznanja.