Šincek M. - Pričuljci

priculjciU zbirci Pričuljci dvadesetak je kratkih priča za djecu koje prikazuju raznolike životne situacije u kojima su glavni likovi ponajviše životinje iz seoskog dvorišta. Preko raznolikih događaj one oslikavaju šaljive i zanimljive zgode koje bude dječju maštu, ali i prenose toplu životnu poruku. Osim priča o životinjama tu su i priče u kojima su glavni likovi djeca i odrasli, njima bliske osobe. Knjiga Pričuljci želi djeci, ali i odraslim čitateljima, prenijeti bajkoviti svijet u kojem, unatoč nezgodama, neprilikama i poteškoćama na koje nailaze glavni likovi, pobjeđuju zajedništvo, ljubav i prijateljstvo. Djecu se pričama uči suživotu i prihvaćanju raznolikosti, pozitivnom vrednovanju svijeta koji ih okružuje, strpljenju i odgovornosti, te se potiče njihova kreativnost, obogaćuje jezik i razvija mašta. Mnoge su ove priče dramatizirane i izvedene na Hrvatskom radiju. Lijepo su ih prihvatili i maleni i odrasli slušatelji, a nameće se i prirodna potreba za njihovim cjelovitim objavljivanjem u zasebnoj knjizi.