Giles, K.- Bog osvete

Bog-osvete-Saga-o-Vikinzima product fullNorveška 785. godine. Kad je kralj Gorm pobio obitelj velmože Haralda, počinio je veliku pogrešku... Nije ubio najmlađeg Haraldova sina Sigurda. Sigurd više ne zna kome vjerovati, izjeda ga sumnja u to da je izgubio naklonost bogova: čitava obitelj mu je pobijena, selo spaljeno, a drugovi odvedeni u roblje. Usprkos svemu uspijeva okupiti manju skupinu odanih ratnika s kojima kreće u osvetnički pohod. Svi znaju da vrhovnog boga Odina, čije samo ime priziva mahnitost, neodoljivo privlače kaos i krvoproliće, kao što gavrana privlači smrt. U nadi da će ponovno steći naklonost Svih-Oca, mladi Viking podvrgava se obrednoj kušnji i doživi viziju u kojoj mu, jedan za drugim, prilaze vuk, medvjed, zmija i orao koji, kako će se kasnije ispostaviti, simboliziraju trojicu ratnika i jednu ženu-ratnicu bez čije pomoći Sigurd ne bi bio u stanju natjerati kralja da krvlju plati za svoju izdaju.