SVIJET BEZ KRAJA 1. DIO

148552_3Sestra Caris u samostanu liječi pacijente. Godwyn je postao priorom, Philemon njegovim zamjenikom i zajedno kuju spletke kako sagraditi palaču, pri čemu će im dobro doći novac koji će ukrasti redovnicama. Biskup Richard je s kraljem i radi na pripremama za novi pohod na Francusku. Merthin živi u Firenci, oženio se i ima dijete, djevojčicu Lollu. No, Crna smrt proširila se Europom, desetkovala stanovništvo Starog kontinenta i nadvila se kao sjena nad živote sada odraslih protagonista progonjenih događajima kojima su svjedočili jednog fatalnog dana u svojim djetinjstvima.

Ken Follett diljem svijeta do danas je prikupio devedeset milijuna oduševljenih čitatelja. Napisao je velik broj bestselera, od kojih mu je najprodavaniji svih vremena kolosalno djelo Stupovi zemlje. Napokon smo dočekali i svojevrstan nastavak tog romana, koji se bez problema može i zasebno čitati. Svijet bez kraja radnjom je smješten u isto mjesto kao i Stupovi zemlje, dva stoljeća nakon što su stanovnici tog srednjevjekovnog gradića završili gradnju veličanstvene gotičke katedrale i predstavlja potomke nekih od likova iz Stupova zemlje koje će zadesiti dva velika povijesna događaja: početak Stogodišnjeg rata i Crna smrt. Katedrala i priorat ponovno će zauzeti središnje mjesto u mreži ljubavi i mržnje, pohlepe i ponosa, ambicije i osvete, no ovoga puta ovi iznimni likovi naći će se i na raskrižju novih ideja – o medicini, trgovini, arhitekturi i pravdi. U svijetu u kojem se zagovaratelji starih načina strastveno sukobljavaju s onima progresivnih ideja, intrige i tenzije brzo će doseći točku usijanja u razarajućim kulisama najveće prirodne katastrofe koja je ikad pogodila ljudski rod.