Izumi i otkrića...

m_49957zumi i otkrića serija je edukativnih knjiga izrađenih na zaista originalan i inventivan način. Svaka od njih obuhvaća radove najvećih umova čovječanstva čija su izvornost i genijalnost zauvijek promijenili svijet. Prva je uspješnica u seriji bila Izumi Leonarda da Vincija čiju je kvalitetu prepoznala najšira publika, kao i obrazovne ustanove za najmlađe.

U nastavku serije, nazvanom Izumi i otkrića, Dnevnik i povijesni zapisi, objašnjene su revolucionarne ideje - od Kopernikovog heliocentričnog sustava do Edisonovog fonografa i električne žarulje, Gutenbergovog tiskarskog stroja, Wattovog parnog stroja, Lumièrovog kinematografa i Marconijevog radija. Trodimenzionalne rekonstrukcije olakšavaju razumijevanje tih prijelomnih trenutaka u ljudskoj povijesti.