KRIVOTVORITELJI HRANE

m_59624Iz osam različitih poglavlja knjiga obrađuje sljedeće teme:  - kako prehrambena industrija na posve legalan način, zahvaljujući zakonima i regulativama koje im idu na ruku, vara kupce navodeći lažne podatke na deklaracijama - od sastava namirnica, preko podrijetla sve do količine; - što u sebi zapravo sadrži tzv. funkcionalna hrana na kojoj prehrambena industrija zarađuje milijarde eura godišnje; - što zapravo stoji iza deklaracije na kojoj piše "po tradicionalnoj recepturi", "izvorni proizvod" i sl.; - kako se prehrambena industrija bogati prodajući roditeljima šećerne bombe pod krinkom uravnoteženog međuobroka za dijete; - kako su prehrambeni divovi preko noći postali "najveći svjetski dobrotvori" koristeći sve marketinške prevare koje su im na raspolaganju; - koliko je rastezljiv pojam "bio namirnica"; - zašto zakonodavci rade u korist proizvođača, a ne krajnjih potrošača koji su ih birali da bi stali u njihovu zaštitu; - kako u osviještenim društvima potrošač ostvaruje svoja prava.