IZLOŽBA "Pas koji je nosio petarde na leđima"

u Četvrtak, 29 Prosinac 2022. Objavljeno u Novosti

IZLOŽBA

U našoj knjižnici postavljen je strip "Pas koji je nosio petarde na leđima". Nastao je na radionicama crtanja stripa u Osijeku (StripOS) 2020. g. u sklopu istoimenog projekta.Pod mentorstvom strip-crtača Nenada Barinića, nacrtali su ga djevojčice i dječaci iz Udruge obitelji djece s autizmom "Dar" Osijek. Projekt je financiralo Ministarstvo kulture i medija RH.Cilj projekta je osvijestiti teškoće osoba s autizmom, posebno uslijed izloženosti opasnosti i buci pirotehničkih sredstava.
"Želeći ove blagdane učiniti mirnijima, tišima i suosjećajnijima prema našim najranjivijim članovima društva - osobama s invaliditetom, djeci s poremećajima iz autističnog spektra, pokrenuli smo u više od pedeset gradova hrvatske akciju protiv petardi i pirotehnike na ulicama" - navedeno je u uvodniku izložbe.

Nakon što pogledate izložbu, svoj besplatan primjerak stripa možete preuzeti u Gradskoj knjižnici i čitaonici Ilok.