MALA DJECA VELIKI SNOVI - Međunarodni dan djeteta

u Petak, 19 Studeni 2021. Objavljeno u Novosti

MALA DJECA VELIKI SNOVI -  Međunarodni dan djeteta

Draga djeco,ususret vašem danu molimo vas da se čuje i vaš glas.

👉Napišite sastavak o tome što smatrate da su vaša prava i kako bi vi promijenili nešto u današnjem svijetu, a mi ćemo vam pomoći javno objaviti vaše radove i tako proslaviti vaš dan.
👉Vaše radove možete poslati do petka 26.11. 2021. na fb stranicu knjižnice ili e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. s vašim podacima.
📋Deklaraciju o pravima djeteta usvojila je 1959. Generalna skupština UN-a, a trideset godina kasnije usvojena je i Konvencija o pravima djeteta čija je potpisnica i Republika Hrvatska.Potpisnici Konvencije o pravima djeteta teže razumijevanju, prihvaćanju i općenitoj dobrobiti sve djece svijeta. Ovim danom se svake godine organizacije koje se bave ljudskim pravima i slobodama potiču na poduzimanje konkretnijih koraka u zaštiti i unapređenju dječjih prava jer su djeca posebno osjetljiva skupina koja bezrezervno treba zaštitu i pažnju.
❤️