u Petak, 03 Lipanj 2022. Objavljeno u Novosti

POSJET DV CRVENKAPICA

Dana 3. lipnja 2022 godine Gradsku knjižnicu i čitaonicu Ilok posjetila je odgojno-obrazovna skupina "Krijesnice" zajedno sa svojim odgojiteljicama Marinom Nongradi i Mirelom Karačić.Tim povodom zajedno smo istraživali vrste i karakteristike sezonskog proljetnog voća i povrća. Zajedno smo čitali od čega se sastoji voće i povrće, proučavali kako izgleda i za sam kraj smo uz pomoć unaprijed izrezanih sličica, nakon slaganja tanjura s nezdravom prehranom, slagali „zdravi“ tanjur.Djeca pravilne prehrambene navike i iskustva iz vrtića prenose u roditeljski dom, školu i širu zajednicu, te tako postaju naši „mali veleposlanici“ . Stoga je izuzetno važno osvijestiti da smo mi odrasli ti koji na njih prenosimo pristup i odnos prema hrani.