RADIONICA IZRADE SOLARNOG ROBOTSKOG VOZILA

u Ponedjeljak, 19 Prosinac 2022. Objavljeno u Novosti

RADIONICA IZRADE SOLARNOG ROBOTSKOG VOZILA

U petak 16. prosinca 2022. u Gradskoj knjižnici i čitaonici Ilok održana je radionica u organizaciji Udruge inovatora “Tesla” Ilok , koju je vodila nastavnica informatike iz OŠ. Julija Benešić Ilok Iva Ćavar  s početkom u 18.00 sati. U radionici su sudjelovali učenici nižih razreda osnovne škole koji su nakon radionice svoje robotsko vozilo dobili na dar.🤖

👉Slažući Solarno robotsko vozilo za sve terene mogli su saznati koliko elektronika ili mehanika mogu biti zabavni. Upravo ovakve radionice pružaju djeci mogućnost da ih se kroz igru i druženje potakne na  kreativnost i inovativnost.
👉Učenike tako potičemo na timski rad. Takvim radom učenici lakše konstruiraju i povezuju znanja, razvijaju specifične praktične vještine što je važno za razvoj tehničke inteligencije .
Radionicama se želi omogućiti mladima da uče, zabavljaju se i druže te kvalitetno provode svoje slobodno vrijeme usvajajući nova znanja.