Black, J. - Loše ti se piše

on Utorak, 18 Svibanj 2021. Posted in Noviteti

Black, J. - Loše ti se piše

Ovo autobiografsko djelo čita se kao mješavina avanturističke priče Julesa Vernea i Jacka Londona, pa iako njezin protagonist ne luta dalekim zemljama ni arktičkim prostranstvima, on svoju jednako uzbudljivu avanturu proživljava putujući vlakovima diljem Sjedinjenih Država, u pušionicama opijuma, zatvorima, kockarnicama i kućama imućnih ljudi u potrazi za novcem. Nećeš se izvući zorno i na čitak način prikazuje svakodnevni život lopova i skitnice, korumpiranost tadašnjih sudskih procesa, život u zatvoru, kodeks kriminalaca i Blackovih kolega, uživanje i ovisnost o opijumu, etičke dvojbe protagonista, kao i težak život čovjeka s one strane zakona i morala koji nedvojbeno uvijek završavaju na jedan te isti način.