BREWER, J.- Kako prevladati anksioznost

on Ponedjeljak, 09 Svibanj 2022. Posted in Noviteti

U današnje vrijeme anksioznost je poprimila razmjere epidemije – bilo da je uzrokuju društveni problemi ili oni osobne prirode, većinu nas preplavljuju osjećaji nemoći i gubitka kontrole. U ovoj svevremenskoj knjizi psihijatar Judson Brewer objašnjava kako ublažiti anksioznost koristeći se raznim alatima i tehnikama utemeljenim na radu našeg mozga.

O anksioznosti često razmišljamo kao o krovnom pojmu koji obuhvaća sve od blage nelagode do napadaja panike, ali ona je također okidač koji potiče naše ovisničko ponašanje i loše navike, kao što su prejedanje pod stresom, pušenje, ovisnost o društvenim medijima ili samoosuđivanje. Dr. Brewer nam objašnjava da se anksioznost rađa u dijelu mozga koji se opire racionalizaciji pa nerijetko zapnemo u petljama navika jer se ne možemo izvući iz njih pukom snagom volje. U više od dvadeset godina istraživanja i rada s više od tisuću pacijenata, uključujući i rad s olimpijskim sportašima te državnim i poslovnim čelnicima, dr. Brewer je razvio jasan i pristupačan program koji nas podučava kako da otkrijemo okidače našeg ponašanja, ublažimo ih jednostavnim, ali snažnim praksama svjesnosti i radoznalosti te razvijemo nove i bolje navike. Ovaj bestseler New York Timesa je praktični vodič koji će vam pokazati kako prekinuti cikluse straha i brige te kako svi možemo poboljšati kvalitetu života, bez obzira na to koliko anksiozni bili.