CLARKE - FIELDS, H.- ODGAJANJE DOBRIH LJUDI

on Četvrtak, 29 Rujan 2022. Posted in Noviteti

Kao roditelj nastojite pružati primjer ljubaznosti, suosjećanja i strpljenja u interakciji sa svojom djecom. Ali, nijedan roditelj nije savršen, a u teškim ili stresnim trenucima možda reagirate na načine koji se ne podudaraju s vašim idealnim modelom roditeljstva – primjerice, vikanjem. Niste sami. Roditeljske su reakcije često duboko ukorijenjene i vjerojatno ste ih naučili od svojih roditelja. Kako prekinuti taj krug i biti roditelj, ali i osoba kakva želite biti? Prepuna praktičnih savjeta, Odgajanje dobrih ljudi može vam pomoći da ostanete uzemljeni – čak i tijekom najgorih djetetovih izljeva bijesa – i odgovoriti na njih konstruktivno i suosjećajno. Osim toga, naučit ćete sve što je potrebno za izgradnju odnosa s djetetom temeljenog na ljubavi i uzajamnom poštovanju. Kada djeca vide da roditelji reagiraju ljubazno i strpljivo, ona se uče ljubaznosti. Ovaj vodič pomoći će vam da shvatite kako mijenjanje vaših vlastitih „automatskih reakcija“ može imati dugoročan pozitivan učinak – ne samo na vas i vašu djecu, nego i na buduće naraštaje. Izbjegnite roditeljske zamke i odgojite dobre ljude!