HERCIGONJA NOVKOVIĆ, VESNA.- ADHD - Od predrasuda do činjenica

on Utorak, 12 Travanj 2022. Posted in Noviteti

Knjiga prikazuje poremećaj ADHD, koji još uvijek predstavlja dilemu – radi li se uopće o poremećaju ili je to samo naziv za različite odgojne i ponašajne probleme?.

Prikaz kroz povijesni razvoj, kliničku sliku i dijagnostiku definira što ADHD jest a što nije, odnosno što se krije ispod slike ADHD-a. Kroz primjere i terapijske pristupe objašnjava se kako ga prepoznati i pomoći osobi koja s njim živi i osobama koje su bitne u procesu odrastanja.
Knjiga će pomoći stručnjacima, roditeljima, nastavnicima i odgojiteljima smjernicama za prepoznavanje poremećaja i pristup u svakodnevnom životu, školi, vrtiću, na radnome mjestu.