Keret, E. - Iznenada netko pokuca

on Četvrtak, 23 Rujan 2021. Posted in Noviteti

Keret, E. - Iznenada netko pokuca

Da je Kafka bio stand-up-komičar, kažu, priče bi mu nalikovale Keretovima. Kažu i to da se njegove knjige najčešće kradu u izraelskim knjižarama i najviše čitaju u izraelskim zatvorima. On je glas generacije koja dolazi i akrobat u svijetu humora i nasilja (neki zazivaju Woodyja Allena, neki se kunu u Tarantina).

Netko je pokucao, a iza tih je vrata sve ono što živite: ludi, pomaknuti svijet pun srca i topline, ljepote i užasa, svijet koji vas svako malo raznese eksplozijama smijeha i dinamita. Tu je sve ono što vas je nasmijalo, raznježilo, razbilo i nanovo sastavilo u nezaboravnoj zbirci "8% ni od čega". Pa i malo više od toga.