MEANEY, R. - KNJIŽNICA NA OBALI MORA

on Ponedjeljak, 25 Srpanj 2022. Posted in Noviteti

U knjižnici maloga primorskog gradića Fairweathera sastaje se klub ljubitelja knjiga, a njegovi članovi blisko su povezani. No živote im je obilježila tragična nesreća čije posljedice i dalje osjećaju.

Lil Noonan od tada nije progovorila ni riječi, a njezina baka Beth zabrinuta je što ostatak života planira provesti povučeno, uz knjige kao jedino društvo. Beth, voditeljica knjižnice, lijek pak pronalazi u poslu. No zaključila je kako je došlo vrijeme za novi početak, stoga odluči praznu kuću svoje kćeri iznajmiti pridošlici u gradu.
Tom McLysaght predstavlja se klubu kao netko tko želi pobjeći od turbulentnog života u Londonu, ali bliže je istini činjenica da skriva mnogo veću tajnu, nešto od čega ne može
pobjeći koliko god se trudio.