Spain, J. - S našim blagoslovom

on Ponedjeljak, 19 Listopad 2020. Posted in Noviteti

Spain, J. - S našim blagoslovom

1975. Tek nekoliko minuta stara beba nasilu je oduzeta svojoj shrvanoj majci.

2010. Tijelo starije žene usred je zime pronađeno u jednom dablinskom parku. Razapeto i brutalno oskvrnuto.
Slučaj preuzima markantni inspektor Tom Reynolds. Ubrzo se otkriva identitet žrtve - to je časna majka Attracta, upraviteljica samostana u sklopu kojega je davno djelovala zloglasna Magdalenska praonica. Inspektor se sa svojim najboljim timom otpućuje onamo istražiti osobe i događaje koji bi mogle biti povezani s ubojstvom. Ali kakve sve tajne krije idilično irsko mjesto i samostan koji se naizgled oslobodio svoje burne prošlosti?
Kako istraga napreduje, mračne tajne izbijaju na površinu i čini se da nitko nije nevin. Inspektora prožima zlokobna slutnja da časna Attracta neće ostati jedina žrtva, a kad lokalni svećenik bude ubijen policiji pred nosom, svima je jasno da je riječ o osvetničkoj misiji i da imaju posla s jako pametnim ubojicom...