u Četvrtak, 22 Listopad 2020. Objavljeno u Novosti

Planet zemlja i micro:bit

Učenici Srednje škole Ilok sa prof. Martinović u sklopu europskog tjedna programiranja i Mjeseca hrvatske knjige u suradnji sa Gradskom knjižnicom i Institutom za razvoj i inovativnost mladih imali su mogućnost programirati AQ:bit.

AQ:bit je uređaj za mjerenje atmosferskih varijabli koji možete izgraditi koristeći komplet elemenata dostupan u vašoj knjižnici.
On omogućava mjerenje pet atmosferskih varijabli – temperature, relativne vlažnosti i tlaka zraka te koncentraciju mikročestica.
Za korištenje AQ:bita iz vaše knjižnice posudite jedan AQ:bit komplet i jedan micro:bit komplet te jednostavnim koracima uđete u svijet programiranja.
Dobivene podatke sa današnje radionice učenici će postavit na server te će imati mogućnost usporediti lokalnu kvalitetu zraka s kvalitetom zraka u drugim dijelovima svijeta.
Zašto bi se i vi trebali pridružiti građanskom znanstvenom projektu?
Zato što time učiš o svijetu oko sebe, pomažeš u zaštiti okoliša, provodiš kvalitetno vrijeme s obitelji te sudjeluješ u raznim  znanstvenim istraživanjima.
#DL4LD ; #građanska_znanost ; #micro:bit